Valgusteraapia on rõõmu ja energiat andev teraapia!
Miks see hea on?
See on teaduslikult tõestatud meetod hooajalise nukrameelsuse vastu ning depressiooni raviks. Lisaks sellele aitab valgusteraapia reguleerida heaoluhormooni serotoniini sünteesi ning muudab olemise reipamaks. Seega on valgusteraapia soovituslik neile, kellele on tuttavad pimedal ajal tekkiv masendus, jõuetus, pisarate käepärasus, tüdimus kõigest, unehäired, suurenenud magusavajadus ja kaalutõus.
Valgus aitab reguleerida keha loomulikke rütme ja seeläbi vähendada stressi. Kui keha loomulikud rütmid saavad häiritud, mõjutab see negatiivselt und, tuju ja mõtteprotsesse. Tänapäevane kiire elutempo ei järgi enam looduslikku valguse ja pimeduse tsüklit, ning enamuse oma ajast veedame siseruumides kunstvalguse all.
Valgus, just päikesevalgus, on loodusele ja inimestele eluliselt oluline. Päikesevalgus juhib kaudselt ööpäevast elurütmi reguleeriva hormooni melatoniini tootmist, mis eraldub vereringesse ainult pimeduses. See hormoon ütleb organismile, millal on aeg magada. Napi päikesevalgusega kuudel suureneb melatoniini tootmine. See muudab hommikuti tõusmise raskemaks, kuna organismi funktsioonid on aeglustunud. Just siin tulevad appi päikesevalguse lambid ja valgusteraapia. Valgusteraapia aitab samuti unetuse ja tähelepanuhäirete korral.
Kuidas valgusteraapiat tehakse?
Valgusteraapias kasutatakse spetsiaalseid lampe, mille spekter on väga sarnane loomulikule päikesevalgusele. Meie valgusteraapialambis kasutatakse valguse intensiivust kuni 10 000 luksi, mis vastab üsna eredale päikesevalgusele ja lubab saada piisava koguse valgust palju lühema aja jooksul. Valgusteraapia positiivsed tulemused on tunda harilikult juba ühe nädala pärast, mõju tugevneb järgnevate nädalate jooksul.
Millal valgusteraapiat kasutada?
Valgusteraapia toimib kõige paremini hommikuti, jäljendades päikese loomulikku liikumist. Teraapia sessioonid võivad kesta 20-30 minutit ning soovitavalt ülepäeviti.