Talve saabumisega ammutavad vahtrad juurtest veest talvitumiseks vajalikke toitaineid ja mineraale. Kevadel voolab puust looduslikult filtreeritud ja rikastatud vesi, kuid seda saab vaid mõned nädalad.

Mida vahtramahl sisaldab?

Vahtramahl sisaldab 95-97,5% vett, sahharoosi, mineraale nagu kaalium, kaltsium ja mangaan, aminohappeid, oligosahhariide, orgaanilisi happeid, fenoolseid ja biaktiivseid ühendeid. Vahtramahl sisaldab 46 unikaalset biaoktiivset komponenti, millest osad on antioksüdantsete omadustega.
Vahtramahl on madala kalorisisaldusega ja elektolüütiderikas.

Milles seisneb vahtramahla kasulik toime?

Kaltsium ja mangaan on luudele väga kasulikud.
Vahtramahl on kasulik seedimisele, stabiliseerib veresuhkurutaset, võitleb põletikuga ja on vähki ennetav toime.
Taimsetel ühenditel, näiteks fenoolidel, on tohutu bioloogiline toime ja potentsiaalne kasu inimeste tervisele. Vitamiinide, toitainete ja polüfenoolide segu võib koos diabeetilise ennetava dieediga olla kasulik ka kilpnäärme ja luude tervise edendamisel.

Vahtravee eelised tervisele on:

 1. Hea seedimiseks
  Vahtramahl on hea oligosahhariidide allikas ja seda saab kasutada soolestikus leiduvatele headele bakteritele (nt laktobatsillidele), mis aitavad meie toitu seedida ja tugevdavad seedesüsteemi.
 2. Stabiliseerib veresuhkrut
  Uues uuringus leiti, et vahtramahl sisaldab abstsisiinhapet (ABA). ABA aitab kontrollida veresuhkrut ja on eriti kasulik II tüüpi diabeedi ja rasvumisega seotud põletikuga inimestele.
 3. Võimalik vähktõve ennetus
  Uuringud on leidnud, et vahtra polüfenoolidel võivad olla vähktõve ennetav toime.
 4. Võitleb põletikuliste haigustega
  Vahtravesi sisaldab kuni 24 erinevat antioksüdanti. Vahtravees sisalduvad fenoolsete ühendite koostises olevad antioksüdandid võitlevad põletike vastu.
 5. Elektrolüütiderikas
  Vahtravesi sisaldab ka kookosveega sarnaseid elektrolüüte. Arvatakse, et vahtravesi on keha jaoks väga tervendav ja sisaldab elektrolüüte nagu kaalium, magneesium ja kaltsium, seega aitab vahtramahl ennetada luude hõrenemist ning alandab vererõhku. Lisaks on seda hea kasutada ka pohmelliraviks 😉
 6. Toetab immunsüsteemi
  Selle hüpoteesi kontrollimiseks tegid teadlased teste hiirte, rottide ja koertega. Tulemused näitasid, et vahtramahlaga töötlemine stimuleeris neutrofiilide (immuunrakkude) aktiivsust hiirtel, rottidel ja koertel. Lisaks tugevdas mahl selle protsessi viimast sammu – mikroobide elimineerimist. Sel ajal, kui seda uuringut tehti loomadega, jõudsid teadlased järeldusele, et vahtramahl võib olla nakkusega patsientide jaoks potentsiaalne antimikroobne toime.

Seega vahtravesi mitte ainult ei maitse hästi, vaid on väga kasulik tervisele.

Vahtramahl

Lisa kommentaar