Kas me tarbime piisavalt vett?
Inimese organism on väga erinev ja nii on seda ka vee joomise vajadus, seega ei ole kindlat reeglit, kui palju vett peaks iga inimene jooma. Kui tekib janu, siis see tegelikult tähendab seda, et organism on juba 5% oma normaalsest vedeliku hulgast kaotanud. Seega on soovitav vett juua ennetavalt enne „suure janu“ tekkimist. Kõige parem on, kui meil on veepudel alati kaasas, kuna siis me ei unusta juua ja saame seda teha pidevalt. Ka tööl võiks olla veepudel kogu aeg laua peal. Üks võimalus vee joomist mitte unustada on tõmmata telefoni alla äpp, mis tuletab meelde, millal on vaja vett juua ning mis ühtlasi arvutab välja inimese vee joomise vajaduse.
Keskmine arvestuslik organismi veevajadus on 28–35 ml kilogrammi kehakaalu kohta. Näiteks 60 kg kaaluva inimese päevane veevajadus umbes 2,4 liitrit.
Keha vedelikutasakaalu saab hinnata uriini värvuse järgi (vt tabel artikkli all). Kui te urineerite harva ning uriin on tumekollane tähendab see seda, et te peaksite rohkem vett jooma. Samas, kui urineeritakse sageli ja tulemus on helekollane või läbipaistva kollaka kumaga uriin, tähendab see seda, et juuakse piisavalt (vaata tabelit allpool).
Kui me joome piisavalt vett ja uriin on selge, siis me väljutame ühtlasi kehas kinnipeetud soolasid ja saame lahti keha tursetest. Tursed on omakorda kroonilise veepuuduse tunnuseks.
Vee joomisega kaalust alla
Eriti tuleb vee joomisele tähelepanu pöörata siis, kui me oleme kehaliselt aktiivsemad – sportides ja rullmassaaži tehes.
Regulaarse rullmassaaži ja vee joomise suurendamisega on võimalik lihtsalt kaalu alandada. Rullmassaaž on mõnusa ja kerge treeningu eest, mis paneb lümfisüsteemi tööle ning kui rullmassaaži kuurile lisaks suurendada igapäevast vee joomist, siis on ka tulemused peagi näha.
Rullmassaaž aktiveerib lümfisüsteemi, mille tulemusena hakkavad mürkained väljuma ning kus ühe protseduuriga kaotab inimene umbes 350 kcal. Vee joomine aitab omakorda mürkainete väljutamisele kaasa. Kui rullmassaaži ajal mitte piisavalt vett juua, siis annab organism sellest märku peavalu, pearingluse, nõrkuse ja halva enesetundena. See on ka üks põhjustest, miks osadel inimestel võib pärast rullmassaži olla halvem enesetunne.
Lisaks eelpool mainitule annab vee puudusest märku tume uriin, janu ja kuiv suu. Suukuivus on veepuuduse kõige viimane märk.
Rullmassaaži ajal on soovitav juua gaasita vett, sest gaasiline vesi v% vett, sest gaasiline vesi võib tekitada täiskõhutunnet, mis segab sportimist ning selle tõttu võib juhtuda, et juuakse vähem vett, kui vaja. Rullmassaaži protseduuri ajal on soovitav juua ära 0,5 liitrine pudelitäis vett, sest protseduuri ajal kaotab keha umbes nii palju vedelikku. Pärast protseduuri tuleks lisaks samal päeval juua rohkem vett kui tavaliselt.
Vee kogus organismis on pöördvõrdeline rasvkoe hulgaga, langedes suure rasvumise korral isegi alla 40% kehamassist. See tähendab, et paksema inimese kehas on vähem vett, mistõttu ta peab rohkem jooma, kui normaalkaalus inimene.
Vee joomine vähendab söögiisu
Tihti juhtub, et söögiisu aetakse segamini januga ning süüakse, kuigi tegelikult piisaks isu vaigistamiseks klaasi vee joomisest. Kui juua vett vahetult enne toidukorda, aitab see liigset söömist vältida. Uuringu kohaselt inimesed, kes jõid enne igat söögikorda klaasi vett, tarbisid oluliselt vähem kaloreid, võrrelduna nendega, kes seda ei teinud.
Seega kui tunned, et kõht läheb tühjaks, joo kõige pealt ära klaas vett.
Kui organism muutub happeliseks, väheneb organismi võime omastada toitaineid, vitamiine ja mineraale ning keha muutub vastuvõtlikuks paljudele tervisehädadele. Aluselise vee joomine aitab keha happelisust vähendada ja neutraliseerida. Lisaks aitab aluselise vee joomine taastada pH-taset suus ning parandab seetõttu hammaste tervist.
Tule proovi rullmassaaži koos Devini aluselise veega Rullsalongis.